Pod Sisačko-moslavačka

Sabor UDVDR RH Podružnice Sisačko-moslavačke županije

saborudvdrU Hrvatskom domu Petrinja 1. travnja 2016. godine održan je izvještajni Sabor Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Republike Hrvatske, Podružnice Sisačko-moslavačke županije.
„Kada se osvrnemo na rad Podružnice od njezina osnivanja 23. lipnja 1995. godine hrastnikdvasaborsa zadovoljstvom možemo utvrditi da je Udruga uvijek imala, a i danas ima značajnu ulogu u svim bitnim pitanjima sustavnog rješavanja životnih problema svih članova i skrbi za hrvatske branitelje iz Domovinskog rata i članove njihovih obitelji.”, istaknuo je predsjednik UDVDR SMŽ Stjepan Hrastnik. Na izvještajnom Saboru predsjednik Udruge najprije se osvrnuo na realizirane aktivnosti iz 2015. godine gdje je istaknuo kako su neki od ciljeva Udruge bili druženje i okupljanje hrvatskih branitelja i članova njihovih obitelji, individualna pomoć pri organizaciji sustavnih prava hrvatskih branitelja i članova njihovih obitelji, informiranje hrvatskih branitelja o pravima koja im pripadaju po zakonskim propisima, ulaganje u razvoj sportskih aktivnosti i poticanje uključivanja u sport što većeg broja hrvatskih branitelja, educiranje i informiranje o istini Domovinskog rata, uspostava i razvoj medijske suradnje, skrb za udvdrsaborspomen obilježja i drugi. „Nezavidna materijalna situacija u kojoj se nalazi naše članstvo je teška, a naše mogućnosti, konkretno materijalne pomoći u 2015. godini bile su male, odnosno gotovo nikakve. Ipak, ostvarena je suradnja s Odjelom za humanitarnu djelatnost UDVDR RH, gospođom Dubravkom Kutleša Herljević, Sisačko-moslavačkom županijom, Centrom za socijalnu skrb Sisak i donatorima kako bi se pomoglo našim članovima.”, rekao je Hrastnik. Naglasak je i na sportskom dijelu gdje Hrastnik ističe da su hrvatski branitelji zbog bavljenja sportom zdraviji, okretniji, spretniji i vještiji, lakše mogu nositi sve nedaće i teškoće života i mogu lakše obavljati svoje društvene i radne zadaće. Da su u sportu i uspješni pokazuje prošlogodišnji rezultat kada su članovi Udruge ostvarili drugo mjesto na državnim sportskim igrama na kojima je ukupno sudjelovala 21 ekipa. „To je jako dobar uspjeh i ponosan sam na svoje dečke. Svake godine smo pri vrhu, a pet puta smo bili i prvaci države. Na svim do sada održanim sportskim susretima naše udruge naglasile su važnost sporta za očuvanje ne samo tjelesnog zdravlja već i psihičke stabilnosti. To je prilika za međusobno druženje, sjećanje i slanja poruka zajedništva.”, naglasio je predsjednik Udruge i da će u tekućoj godini aktivnosti biti iste te će ponovno sudjelovati u darkodumbudvdržupanijskim i državnim sportskim igrama, obilježiti sve datume vezane uz Domovinski rat i nastojati što više pomoći braniteljima. Podsjetio je da su pretprošle godine preko humanitarne Udruge na nivou države djeci hrvatskih branitelja podijelili 7 laptopa, prošle godine 6, te će i ove godine pokušati provesti istu akciju. „Sve je teže skupiti donacije, ali radi se i napravi se.”, poručio je Hrastnik. Podijeljene su zahvalnice zaslužnima za uspješnu suradnju i očuvanje tekovina iz Domovinskog rata. Zahvalnice su napravljene za Klub žena i sve Ogranke, ali i pojedinačne za župana Ivu Žinića, gradonačelnika Darinka Dumbovića, knjigovodstveni servis Konto-L d.o.o. Sisak, novinara Željka Maljevca, Dubravku Kutlešu Herljević, generala Đuru Dečaka i kao iznenađenje za Igora Rastovca. Također, ovom prilikom predsjednik UDVDR SMŽ poklonio je Gradskoj knjižnici i čitaonici Petrinja, odjelu Domovinski rat dvije knjige. Radi se o knjizi „56. bojna Ponos Kutine” i „Ranjeni pejzaž” ratnog zapovjednika Vladimira Mičetića. „Treba zaboraviti stare i nove mržnje i živjeti život dostojan čovjeka. Udruga želi biti partner svojoj državi, lokalnoj zajednici i rješavanju svih pitanja koja su veteranskog, ali i zajedničkog interesa od kojih je na prvom mjestu cjelovitost i sloboda Hrvatske. Svi hrvatski branitelji iz Domovinskog rata u presudnom su vremenu obranili državu te s pravom sada očekuju da ih se u miru ne zaboravi.“  poručio je Hrastnik.

Related Articles

Back to top button